30 Nis 2008

King Kull

Tufan öncesi çağın tek bilinen hükümdarı hem ruh, hem beden olarak görkemli, başarılı ve düşünceli gibi özelliklere sahip fatih kull'du. valusia efsanevi krallığını bizzat kazandı. bu olay kimmeryalı conan'ın hiborya çağından tam sekiz bin yıl öncesine ratlıyordu. atlantis'li olan kull gençliğinde maymun gibi ağaçlarda amaçsız bir biçimde dolaştı. kaptan vadisinden bir ailece evlat edildi. ve o kabileye ait klana kabul edildi.gençlık yılları kısa zamanda mızrak atma ve güneşte başarılarıyla doldu. ama yerinde durmayan kull'un aklı hayalciliği ve serüven arzuları içinde karmakarışıktı. saygısız olması, sorgulayıcı olması ve hep araştırma peşinde koşması, belkide öksüz ve kendi kökeni hakkındaki bilgisizliğinden kaynaklanıyordu.gizem ve esrarın peşindeydi.kull'a çocukluğundan, itibaren kan dökme isteklisi korkulan bir dövüşçü olan kaplan toteminin ruhu aşılanmıştı, altın tacıyla onurlu krallıkların kendi egemenliğinde olmasını düşlerdi. uygarlıkların çekiciliğiyle büyülenmiş bir hayalciydi.bu nedenle ar yada geç bağımsız kull, klan üyelerinin bağnazlıkları ve gelenekleriyle çatışmaya girecekti.

gerçekten bir gün kendi kabileleri dışından işkence gören bir kızı kurtaramadı ve onu hançerle çabuk ve merhametli bir ölüm sundu.bu kull'un ilk aşkıydı.bu yüzden zalim eğlencelerinden mağrum ettiği kabile üyelerinden kaçmak zorunda kaldı. kull sonraki yaşamında olasılıkla bu acılı olay yüzünden kadınların gönüllerini alabilmek için hep ince ve sevecen davrandı. her nedenin ötesinde çekingen bir aşık rolü oynadı. atlantisten denize olan çıkışı sırasında lemuria'lı korsanlarca yakalanıp forsa olarak küreğe zincirlendi.iki sıkıcı yıldan sonra iki sarhoş muhafızın hakkından gelip güverteden denize dalarak valusia sahillerin dek yüzdü.burada ülke tepelerindeki bir çeteye katıldı, yakalanıp harikalar diyarının zindanlarına kapatıldı. olağanüstü fizik gücüyle tanınınca, yetkililer onu bir gece sansasyon amaçlı halkın sevgisi haline kral borna'nın arenalarında gladyatör olmaya mahkum ettiler.vasulia'lı bir soylu olan kont morom bora ballin ganç adamın ruhundaki soyluluğu kavradı ve ona özgürlüğünü verdi. sonuç olarak kull orduya katılmakla görevlendirildi. kull'un doğal liderlik yeteneğinin kendini göstermesi uzun sürmedi,hızla kralın kişisel korumalarının komutanlığına yükseldi. o andan sonra kendini istemiyerekte olsa kendisini kral borna'yı öldürecek kapanın içinde buldu.kull'un herzaman düşünü kurduğu topaz taht'ın geçebilirdi. kral borna'yla yaptığı ölümüne düello sırasında sağ yanağına bir yara aldı.bu yara izi ki, tahtı zorla aldığının ve onu zorla elinde tutmak zorunda kalacağının bir simgesiydi.kısa zamanda valusia adına kral kull pek çok zafer kazandı.kazandığı bu zaferlerden birinin dönüşünde yapılan resmi geçit sırasında, pict elçisi mızraklı bruelin yardımıyla yaşlı ırktan yılan adamların bir komplosundan kurtuldu.onları birçok bozgunun ilki olarak yenilgiye uğrattı ve sürdü.thulsa-doom'un büyücüleri tarafından bir süre tahtan indirildi. kull bu süre içinde bir takım serüvenler yaşadı. sonunda atlantisli bir daha gitmemek üzere harikalar kentine geri döndü ve tahtı geri aldı.
ihtiyar meclis üyesi tu, mızrakçı bruile, bir zamanlar ona karşı çıkmış saz oranı ridonko, sağ kolu morom kontu bora ballin, filozof köle kuthalos, pict'li kadim dostu ka-nu ile valusia'ya altın çağını yaşattı.onurlu kral zamanını valusia'nın savunmasını, sınırlarını genişletmesi ve gerçeklerin son bilmecesininde yanıtlanması arayışı içinde, amansız bir bilgi arayışına girişti.Yazı Müziği:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

hadi sen de yaz yaz yaz.. :)

[[spam yorumlardan kurtulmak için kelime doğrulama eklemek zorunda kaldık.]]